AMASRA VE ÇEVRESİNİN EN GÜZEL 5 PLAJI

6
731

Amasra ve çevresi tarihi yerleri, balığı, salatası ve çayının dışında yaz aylarında deniz ve plajları ile de görülmeye değer bir bölge.Bu yazımızda sizlere bir kısmı çok iyi bilinen ama 3 tanesi henüz çok keşfedilmemiş Amasra Bölgesinin en güzel 5  plajını anlatacağız.

AMASRA VE ÇEVRESİNİN EN GÜZEL 5 PLAJI

AMASRA PLAJLARI


Bölgeye ait en güzel 5 plaj ;Amasra, Çakraz, İnkumu ve Filyos çevresinde.

* Çakraz Plajı

* İnkumu Plajı

* Bozköy Plajı

* Güzelcehisar Plajı

* Filyos Plajı

Amasra merkezde gezilecek yerler turunuzu bitirdikten  ve çarşısını gezdikten sonra özellikle bu sıcak yaz günlerinde biraz dışarılara plajlara doğru rotayı çevirmekte fayda var diye düşünüyoruz.

BOZKÖY PLAJI

BOZKÖY PLAJI

Amasra’ya 14 km mesafededir.Amasra Çakraz yolunda, Çakraz’a 1 km kala yol ayrımı mevcut.Henüz çok keşfedilmediği için çok bakir bir plaj.Hiç bir betonarme yapı olmaması sevindirici.Biz kumsalını ve denizini çok beğendik.Bizce bölgenin en şeffaf, en durgun ve en temiz denizi.Deniz hemen derinleşmiyor,uzun mesafe sığ bir şekilde çarşaf gibi tertemiz, suyun tadını çıkarın.

BOZKÖY PLAJI

Sahile girişte araç başı 5 tl alıyorlar.Makbuz karşılığı ve köye yardım adı altında.2 tane büfe var.Şezlong ve şemsiye 10 tl karşılığında kiralayabiliyorsunuz.Sahil oldukça uzun, kendi plaj sandalye ve şemsiyenizle keyifli saatler geçirebilirsiniz.

GÜZELCEHİSAR PLAJI

Amasra Bartın Inkumu güzergahında İnkumu Plajı yol ayrımdan sola dönülerek ulaşabileceğiniz bir plaj Güzelcehisar.Sahil alanındaki araziler Güzelcehisar Köyü sakinlerine ait ve aileler tarafından işletilen 3-4 kamp alanı ve plajlar içermekte.Her türlü yeme içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mekanlar var.

GÜZELCEHİSAR PLAJI

Plajın güzelliklerinden biri de 3 milyon yıllık lav kayalarının oluşturduğu muhteşem görsellik.

Plaj alanına giriş ücreti araç başı 15 tl.Diğer yerlerden pahalı olmasının sebebi;özel kişiler tarafından işletilen şahış arazileri olması diye düşünüyoruz.Üst değişim kabini,wc,duşlardan faydalanabiliyorsunuz.Şezlong ve şemsiye ücreti yine 10 tl.plajların arkasında yeşillikler içinde çadır kampı yapabileceğiniz altyapıları mevcut tesisler var.


FİLYOS PLAJI


Amasra’ya 66 km uzaklıktadır.Ancak gerek  İstanbul’dan gerekse Ankara’dan Amasra’ya geliş güzergahında olduğundan isterseniz geliş de yada Amasra’dan dönerken uğrayıp kolaylıkla denize girebileceğiniz bir bölge.

Bartın ile Çaycuma arasındaki yoldan Zonguldak Filyos yol ayrımından dönerek ulaşabilirsiniz Filyos’a.

Sahilin doğu ve batı ucunda 2 otele ait plajlar var.Ancak  uzun ve geniş.Kendi imkanlarınızla da güneşlenip yüzebilirsiniz.Otellere ait restoranlarda yeme içme sağlanabilir.Deniz biraz dalgalı oluyor.

ÇAKRAZ PLAJI

Bölgenin en çok bilinen plajlarındandır.Bundan dolayı yaz aylarında oldukça kalabalık oluyor.Ancak konaklama yeme içme ve gezme yönünden de en rahatlarından biridir.

Amasra’ya 15 km mesafededir.

Sahin boyunca uzanan otel,pansiyon,restoran ve kafeler her türlü ihtiyacı karşılayacak durumda.

İNKUMU PLAJI

Amasra’ya 30, Bartın’a 20 km uzaklıktadır.Yaklaşık 2.5 km uzunluğundaki plajı ile eşsiz sahillerimizden biridir.Deniz tabanı ince mil kum ile döşelidir.Çok çabuk derinleşmeyen bir taban yapısı var denizinin.

İnkumu, Mayıs ve Kasım ayları arasında tatile ve gezmeye uygundur.Uzun plajı,mavi ile yeşilin inanılmaz manzarasıyla ziyaretçilerini hayran bırakan bir yer…

AMASRA YEME İÇME

Ankara Gezginleri olarak ailece Amasra merkezi çok sevdiğimizden biz genellikle ana öğün yemeklerimizi ve konaklamamızı Amasra’da gerçekleştiriyoruz.

Amasra’da balık vazgeçilmez yemeğimiz.Büyük Liman sahilinde deniz kenarında muhteşem manzara ve fasıl eşliğinde balık yemek isterseniz sizlere Amasra Lotis Restaurantı öneriyoruz.Biz aile mezgit tava tercih ediyoruz gayet başarılı.Levrek ,çipura ve mevsim balıkları da servis ediliyor.Arzu ederseniz teras  katında gün batımını izleyerek rakı balık yapabılırsınız…Amasra Lotis Restaurant ile ilgili detaylı bilgi için TIKLAYIN

Amasra Lotis Restaurant

AMASRA KONAKLAMA

Konaklamalarımızı, tüm gezilecek plajlara yakın ve merkezi konumundan ötürü Amasra Merkezde yaptık.Amasra merkeze 3 km mesafede Bakacak Tepesine çıkan yolda konumu ve manzarası mükemmel olan Kirazlar Grand Hotel’de konakladık.Bungalow ve ana bina olmak üzere iki alternatif mevcut.Deniz manzaralı odalarını şiddetle tavsiye ediyoruz.Biz adeta büyülendik orman ve denizin görüntüsüne.Deniz Plaj yapıp biraz dinlenmek isterseniz bu güzel manzara eşliğinde havuza da girebilirsiniz.Kirazlar Grand Hotel hakkında detaylı bilgi için;TIKLAYIN

 

Kirazlar Grand Hotel

Amasra’nın yaz aylarında yüzmek ve serinlemek için uygun bölgelerini sizlerle paylaştık.Umarız gezilerinize faydalı olur…

Son bir hatırlatma;bizi İnstagramda takip etmek isterseniz lütfen/TIKLAYIN

Sağlıklı ve hoş kalın….MGF

Merhaba Seyahat Sever Dostlarımız; Vakit buldukça seyahat eden gezgin bir aileyiz.Belki de daha önemlisi gezmek kadar gezi tecrübelerimizi aktarmayı daha çok seviyoruz.Gezilecek yerler konusunda siz değerli okurlarımıza bilgilerimizi aktarmak bizi çok mutlu ediyor.Ankara Gezginleri sayfamız sizler için gezi rehberi veya tatil rehberi olarak faydalı oluyorsa ne mutlu bize....

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here