Ankara Çıkışlı Turlar

8
664

Ankara Gezginleri olarak faydalı gezi bilgileri paylaşmaya devam ediyoruz.Ankara çıkışlı turlar yazımızda;hem Ankara ve çevresinde yaşayan takipçilerimize hem de farklı bölgelerde yaşasalar dahi diğer tüm takipçilerimize kültür turu rotaları hakkında bilgi vermeyi planladık.

Ankara Çıkışlı Turlar

Turlarla gezmek bazı durumlarda avantajlıdır.Seyahat edeceğiniz bölgenin tüm kültürel ve doğal güzelliklerini yol trafik gibi sorunlar yaşamadan ayrıca bir rehber tarafından anlatılarak gezmeniz kültür turlarının en önemli avantajlarıdır.Ankara çıkışlı turlar yazımızda ülkemizin tüm bölgelerine düzelenen kültür turları “rotalarını,sürelerini,bu gezilerde nereleri keşfedebileceğinizi ve hangi bölgedeyseniz neler yemeli ve içmeliniz” gibi konuları detaylı bir şekilde ele alacağız.

İçindekiler

Ankara Çıkışlı Turlar Listesi

Karadeniz’in yeşilini,Güneydoğu Anadolu’nun kültürel mozaiğini,İstanbul’un saraylarını,Kapadokya’nın milyonlarca yıllık doğa mirasını,ülkemizdeki şehir festivallerini,Çanakkale’nin şehitliğini ve daha fazla kültür turu rotasını bulacağınız Ankara çıkışlı turlar listemizi incelemeye hazır mısınız?

Ankara Çıkışlı Turlar
Ankara Çıkışlı Turlar

Ankara Çıkışlı Karadeniz Turları

Karadeniz turları ülkemizin en çok tercih edilen ve beğenilen rotalarından biridir.Ankara çıkışlı turlar arsında da popüler bir rotadır.Mavi ve yeşili doyasıya hissedeceğiniz günler geçireceğiniz bir gezi olacaktır.

Karadeniz turunda mutlaka görülmesi gereken yerler;

Samsun,Sinop,Gümüşhane,Rize,Giresun,Trabzon ve Ordu Karadeniz turlarında olması gereken illerdir.

Ankara Çıkışlı Karadeniz Turları

Trabzon’da Atatürk Köşkü ve Ayasofya,Rize’de Fırtına Vadisi,Ayder Yaylası ve Kaçkar Dağları’ndan akan şelaleleri,Uzungöl’ü,Sümela Manastırı’nı,Çay Fabrikalarını, Karaca Mağarasını,Giresun Kalesini,Ordu Boztepeyi,Samsunda Bandırma Vapurunu ve daha birçok tarihi ve doğal güzelliği keşfedebilirsiniz Karadeniz Turlarında.

Son zamanlarda Samsun Vezirköprü’de bulunan Şahinkaya Kanyonu’da Ankara Çıkışlı turlar rotalarına girmeye başladı.Harika bir kanyon biz çok beğenmiştik.Mutlaka görmenizi öneriyoruz.Detaylı bilgi için yazımıza göz atabilirsiniz;Şahinkaya Kanyonu

Ankara Çıkışlı Karadeniz Turları

Ayrıca Karadeniz gezilerinize Batum’u da ekleyebilirsiniz.Sınır kapısından kimlik kartınız ile geçiş mümkün.

Karadeniz Turlarında mutlaka tatmanız gereken yemekler

Karadeniz Bölgemizin pek çok bölgeye özgü lezzeti mevcut.Hamsinin her çeşidi,Mıhlama,Laz Böreği,Sütlaç,Mısır Ekmeği ve Kuru fasulye en başlıcaları…

Ankara Çıkışlı Karadeniz Turları

Bölgenin tüm yöresel yemekleri için;Karadeniz Yemekleri

Karadeniz turu fiyatları

Uçakla veya karayolu ile yapılabilen Karadeniz kültür turları genellikle 5-7 gün sürmekte.Fiyat aralığı ise Ankara Çıkışlı turlar için 1300-1500 TL bandında.Sabah kahvaltı ve akşam yemeği ücrete dahil.

Ankara Çıkışlı GAP Turları

Ülkemizin inanılmaz kültür ve yaşam mozaiği bir ülke olması ilginizi çekiyorsa mutlaka Ankara çıkışlı turlar içinden GAP turuna katılmalısınız.Bölgeye has yemekler,kıyafetler ve yaşam tarzı sizleri büyüleyecektir.

Ankara çıkışlı Gap turları ile ilgili detayları aktarmadan önce, sizlerle mutlaka izlemenizi önerdiğimiz bir videoyu paylaşmak istiyoruz.Güzel Mardin ezgileri eşliğinde Mardin’in gezilecek yerlerine göz atar mısınız?

GAP turlarında mutlaka görülmesi gereken yerler

Nemrut Antik Kenti,Halfeti,Hasankeyf,Balıklıgöl,Zeugma,Göbeklitepe,Diyarbakır Surları ve Midyat GAP gezilerinin olmazsa olmazıdır.

Ankara Çıkışlı GAP Turları

Nemrut’ta güneşin doğuşunu veya batışını seyretmek hayatınızın en önemli deneyimlerinden biri olacaktır.

Dünya tarihinin bilinen en eski yerleşim yeri kalıntıları ile Göbeklitepe bize göre GAP gezilerinin en büyüleyici noktası.Göbeklitepe Ankara çıkışlı turlar arasında giderek ilgi görmekte.

Ankara Çıkışlı GAP Turları

Urfa’da yöresel kahve eşliğinde sıra gecesi de turunuzun en eğlenceli zamanlarından biri olacaktır.

Midyat’da ise el işlemeli harika gümüş takılar ile gezinizin alışveriş dozu en yüksek gününü yaşayacaksınız 🙂

GAP Turlarında mutlaka tatmanız gereken yemekler

GAP turları kültür turu olmaktan çok, gastronomi gezisi haline de gelebilir.Yani yeme içme konusunda harika bir 1 hafta geçireceğiniz garanti.

Geziniz boyunca ziyaret edeceğiniz 5-6 ilimizin her birinde o kadar çok mutlaka tatmanız gereken yöresel yemek var ki,biz baştan uyaralım gezinizin sonunda 3-4 kilo almış halde bulabilirsiniz kendinizi 🙂

Ankara Çıkışlı GAP Turları

Urfa’da çiğ köfte,Gaziantep’de baklava,Diyarbakır’da kaburga dolması,Mardin’de Kişke,Adıyaman’da Meyir Çorbası inanın Gap turunda tatmanız gerekenler listenizin çok küçük bir kısmı olacaktır…

GAP turu fiyatları

Tüm bölge illerini tek seferde gezen turlar 6-7 gün sürmekte.GAP turlarını Ankara çıkışlı turlar arasından 1600-1800 TL arasında değişen fiyatlarla sabah akşam yemekleri dahil olarak satın alabilirsiniz.

Ankara Çıkışlı İstanbul Turları

Karadeniz ve GAP turları gibi İstanbul turları da Ankara çıkışlı turlar arasında rağbet gören bir rotadır.Saraylar,camiler,adaları ve boğazı ile sadece ülkemizde değil tüm dünyada ilgi uyandıran bir şehirdir İstanbul.

İstanbul turunda mutlaka görülmesi gereken yerler;

İstanbul,o kadar çok tarihi ve kültürel miras barındırıyor ki bünyesinde hangisinden başlasak ve hiç birini unutmasak diye büyük özen gösteriyoruz Ankara çıkışlı turlar yazımızın bu bölümünde.

Ankara Çıkışlı İstanbul Turları

Ankara çıkışlı İstanbul turları genellikle 1 yada 2 gecelik konaklama şeklinde yapılmakta.Söylediğimiz gibi gezilmeye değer çok fazla yer olduğundan bu şekilde bölme yöntemine gidilmiş firmalar tarafından.Aksi halde en az 1 hafta 10 gün gerekmekte tek seferde İstanbul’un tüm güzelliklerini keşfetmek için.

Saraylar;Topkapı Sarayı,Dolmabahçe Sarayı,Yıldız Sarayı ve Beylerbeyi Sarayı İstanbul gezilecek yerler listenizde mutlaka bulunmalı.

Ankara Çıkışlı İstanbul Turları

Camiler ve Meydanlar;Sultan Ahmet Cami,Ayasofya Cami,Süleymaniye Cami,Beylerbeyi Cami,Beyazıt Cami,Şehzade Cami ve daha bir çok cami İstanbul gezilerinizde görmeniz gereken tarihi ve kültürel emanetlerimizdir.ayasofya Cami detaylı anlatımı için;TIKLAYIN

Ankara Çıkışlı İstanbul Turları

Meydanlar ve Parklar;Sultan Ahmet Meydanı,Taksim,Ortaköy,Emirgan Korusu ve Beyoğlu İstanbul turlarınızda mutlaka gezilecek yerler listenizde olması gereken yerlerdir.

Adalar;Büyükada, Heybeliada, Burgaz Adası, Kınalıada, Yassıada, Sivriada, Sedef Adası, Tavşan Adası, Kaşık Adası.Vapur yolculuğu da yapma imkanı bulacağınız adalar gezinizde Adalardaki sakin ve huzurlu yaşamı hissedeceksinizdir.

Boğaz Turu;İstanbul turlarının olmazsa olmazıdır boğazda tekne turu.Boğaz gezinizde; boğazın eşsiz güzelliğini,martıları ve her iki yakanın tarihi eserlerini göreceğiniz muhteşem bir 2 saat yaşayacağınızı garanti ediyoruz.

Ankara Çıkışlı İstanbul Turları

İstanbul 7 Tepeler;Sarayburnu (Topkapı),Çemberlitaş (Nuruosmaniye),Süleymaniye (Beyazıt),Fatih (Fatih Cami),Yavuz Selim (Yavuz Sultan Selim Cami),Edirnekapı (Mihrimah Sultan Cami),Kocamustafapaşa İstanbul’da belirgin 7 hakim tepedir.

Ayrıca Piyer Loti ve Çamlıca Tepeleri de mutlaka görülmeli ve manzara eşliğinde çay kahve keyfi yapılmalı diye düşünüyoruz.

İstanbul Turlarında mutlaka tatmanız gereken yemekler

Boğazda balık keyfi bu listenin başında olmalıdır mutlaka.İster boğaza nazır bir restoranda leziz mevsim balıkları yada isterseniz deniz kenarındaki teknelerde ekmek arası balık mutlaka yenmelidir İstanbul’da.

Ankara Çıkışlı İstanbul Turları

İstanbul’a gelmişken yemeden tatmadan dönmeyin dediğimiz diğer lezzetler ise şunlardır;Akide Şekeri,Vefa Bozası,Kanlıca Yoğurdu,Midye Tava,Kokoreç,Ortaköy’de Kumpir ve Sultanahmet Meydanın’da Sultanahmet Köftesi.

İstanbul turu fiyatları

Az önce de bahsettiğimiz gibi Ankara çıkışlı turlar arasından İstanbul Turları genellikle 1 yada 2 gece konaklamalı olarak yapılmakta tur firmaları tarafından.Tek gece konaklamalı turlar 350-400, 2 geceli konaklamalı turlar ise 500-650 TL fiyatlarla ve sabah akşam yemekleri dahil olarak satılmakta.

Ankara Çıkışlı Festival Turları

Ülkemizin pek çok kentinde yapılan şehir ve yöresel ürün festivalleri de Ankara çıkışlı turlar arasında tercih edilenlerden biridir.

Alaçatı Ot Festivali Turları;

Her yıl Nisan Ayı’nın ilk yarısında düzenlenen Ot festivali gezileri Ankara çıkışlı turlar arasında en çok ilgi gören festival turlarından biridir.Alaçatı’da iki gün boyunca yöresel otlarının ve yemeklerinin sunumlarının yapıldığı,çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklerin yaşandığı güzel bir festival.

Ankara Çıkışlı Festival Turları

Muhteşem festivali detaylı bir şekilde anlattığımız gezi yazımız için;Alaçatı Ot Festivali

Tek gece konaklamalı gerçekleşen festival turunun ücreti 450-550 TL fiyat bandındadır.Sadece Alaçatı değil Çeşme ve İzmir’de bu turun dahilinde gezilmekte.

Adana Portakal Çiçeği Festivali Turları;

Adana Portakal Çiçeği festivali de Nisan Ayı başında gerçekleşmektedir.Portakal çiçeklerinin muhteşem kokusu eşliğinde,kostümlü kortejler ve konserler eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.Ankara çıkışlı turlar listemizin en renkli gezilerindendir Portakal Çiçeği Festivali.

Ankara Çıkışlı Festival Turları

Tabi yer Adana olunca ister istemez bu geziniz yeme içme açısından da verimli geçecektir.Adana’ya özgü kebaplar,mezeler ve lahmacunları tadıp gezinizi gastronomi gezisi haline getirebilirsiniz 🙂

Bir gece konaklamalı gerçekleşen Ankara çıkışlı bu festival turunun ücreti ortalama 500 TL civarındadır.

Isparta Gül Festivali Turları;

Mayıs Ayı’nın 10-15’i arasında düzenlenen Isparta Gül Festivali ülkemizin en güzel kokulu festivallerinin başında gelir.Gül tarlalarında gezecek ve gülden elde edilen bir çok kozmetik ürünün yapımına şahit olacaksınız canlı canlı.Gül tarlalarında çekilen fotoğraflar sosyal medya hesaplarınızı en güzel şekilde süsleyecektir.

Ankara çıkışlı turlar listesinin en güzel kokulusu Gül festivalleri turlarına bölgedeki Eğirdir Gölü,Sagalassos Antik Kenti ve Salda Gölü lokasyonları da eklenmektedir.

Ankara Çıkışlı Festival Turları

Tek yada iki gece konaklamalı düzenlenen Gül festivali turların ücreti ise tek gecelik 400-550 TL arasındadır.

Lavanta Hasadı Turları;

Haziran başından Temmuz ortalarına kadar sürebilen lavanta hasadı Isparta’nın Kuyucak Köyü’nde gerçekleşmektedir.Son yıllarda trend olan bir bölge Kuyucak.Lavanta tarlalarının enfes güzellikteki manzarasında gezip, lavanta kokusunu içine çekebileceğiniz anlar yaşayacaksınız.Kuyucak Köyünde de her türlü lavanta ürününü satın alabileceğiniz çay içip gözleme yiyebileceğiniz küçük otantik kafeler mevcut.

Ankara Çıkışlı Festival Turları

Lavanta tarlaları gezisinde de Sagalassos,Eğirdir ve Salda Gölleri geziye eklenmektedir.

Tek gece konaklama gezi ücreti 450 TL civarındadır.

Ankara Çıkışlı Kars Turları

Doğu Ekspresi ile yataklı vagonlarda 24 saat sürecek harika bir tren yolculuğu ile başlar Kars Turları.Ankara çıkışlı turlar arasında en çok Kış aylarında tercih edilen bir gezidir.Hele ki kalabalık bir arkadaş grubuyla gidiyorsanız emin olun harika bir 24 saat geçireceksiniz.Tren yolculuğunuz sırasında olağan üstü güzellikte manzaralar eşliğinde yol alacağınızdan dolayı hayatınızın en güzel deneyimlerinden biri olacaktır diye düşünüyoruz.

Kars Turlarında mutlaka görülmesi gereken yerler

Kars merkezde, Kars Kalesi, Taş Köprü, Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi gezilmesi gereken yerler arasındadır.Özellikle Kış aylarında Çıldır Gölü’nde kızak keyfi mutlaka denenmeli.Kars Ani Harabeleri de listenizde üst sıralarda olmalı.Bazen bu rotaya Erzurum ve Palandöken’de eklenmektedir.

Ankara Çıkışlı Kars Turları

Kars gezinizde mutlaka yapmanız gereken bir diğer şey de Aşıklar Atışması seyretmektir.Çok keyif alacaksınız inanın bize.

Kars Turlarında mutlaka tatmanız gereken yemekler

Ankara çıkışlı turlar kategorisinin en güzel yemekler tadabileceklerinizden biridir bu tur.Yöreye özgü bilinen pek çok lezzet var.Bunların başında Kars Kaşarı geliyor.Tazesini de eskisini de tatmanızı öneriyoruz.Kaz eti mutlaka yemelisiniz.Haşlaması,dolması ve kızartması hepsi birbirinden lezzetlidir.Umaç Helvası,Hörre (Un Çorbası) ve Kete de tadılması gereken diğer yöresel lezzetlerdir.

Ankara Çıkışlı Kars Turları

Kars turu fiyatları

5-6 günlük planlanan Kars Turları genellikle tren ile gidiş uçak ile dönüş şeklinde düzenlenmektedir.Sabah akşam yemekleri fiyata dahil olacak şekilde Kars gezileri ücreti 1300-1600 TL arasında değişmektedir.

Ankara Çıkışlı Kapadokya Turları

Milyonlarca yıl önce patlamış yanardağlardan fışkıran lavların yıllar boyunca rüzgar ve su ile aşınması sonucu oluşan Peribacalarını keşfedeceksiniz Kapadokya turlarında.Sadece peribacaları mı elbette ki hayır!Yeraltı şehirleri vadiler ve daha pek çok yer…

Kapadokya Turlarında mutlaka görülmesi gereken yerler

Kapadokya Bölgesi; Nevşehir,Niğde,Aksaray,Kırşehir ve Kayseri illerimizi kapsayan bir alandır.Kapadokya gezilerinizde görmeniz gereken başlıca yerler şunlardır;Ihlara Vadisi,Derinkuyu Yeraltı Şehri,Paşabağ Vadisi,Ürgüp,Göreme Açık Hava Müzesi,Avonos,Çanak Atölyeleri,Güvercinlik Vadisi,Üçgüzeller,Uçhisar ve Hacı Bektaş Veli Türbesi.

Ankara Çıkışlı Kapadokya Turları

Ankara Çıkışlı turlar listemizdeki Kapadokya gezilecek yerler ayrıntıları için;Kapadokya Gezi Önerileri

Kapadokya’da elbette güzellikler bu saydıklarımızla sınırlı değil.Nereye Baksanız Nereye yönelseniz harika bir tarihi ve veya kültürel güzellik sizi bekliyor olacaktır.

Kapadokya Bölgesi’nde yapılacak etkinlikler de hayli heyecanlı ve eğlencelidir.Gün doğumunda uyanıp balon etkinliğine katılarak güneşin doğuşunu muazzam Kapadokya manzarasıyla izlemek ister misiniz?Ya da tüm bölgeyi ATV turları ile gezebilirsiniz.

Kapadokya Turlarında mutlaka tatmanız gereken yemekler

Testi kebabı,Nohutlu Yahni,Kayısı Dolması,Düğün Çorbası,Sütlü Çorba,Ayva Dolması ve Gendime’nin tadına mutlaka bakmalısınız Kapadokya gezilerinizde.

Ankara Çıkışlı Kapadokya Turları

Kapadokya turu fiyatları

Bölgeye günü birlik turlar da düzenlenmekte ancak Ankara Gezginleri olarak tüm Kapadokya bölgesini rahat rahat görebilmeniz için 1 gece konaklamalı tur planlamanızı öneriyoruz.Sabah ve akşam yemekli Kapadokya gezileri bir gece konaklamalı şekilde 350-400 TL ücretle düzenlenmektedir.

Ankara Çıkışlı Bursa Turları

Ankara çıkışlı turlar listemizin,hem kış aylarında hem de bahar aylarında tercih edilebilecek gezileridir Bursa turları.Uludağ ülkemizin kış turizminin en önde gelen merkezlerinden biridir.Uludağ dışında pek çok tarihi eserde Bursa’da ziyaret edilecek yerler arasındadır.

Bursa Turlarında mutlaka görülmesi gereken yerler

Cumalıkızık,Çoban Evi,Konuk Evi,Etnografya Müzesi,Yeşil Cami ,Yeşil Türbe,Ulucami,Mudanya,Trilye,Kemerli Kilise, Fatih Cami,Gölyazı ,Uludağ Tarihi Çınar,İznik Gölü,Ayasofya Müzesi,Yeşil (Çinili) Cami,İznik Çini Müzesi,Şeyh Edebali Türbesi,Söğüt ve tabi ki Uludağ, Bursa gezinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerin belli başlılarındandır.

Ankara Çıkışlı Bursa Turları

Kış mevsimi gerçekleşen gezilerde Uludağ’da kayak yapma imkanı bulabilirsiniz.

Bursa Turlarında mutlaka tatmanız gereken yemekler

Bursa’da ilk akla gelen yemek İskender Kebap.Ülkemizin her yerinde yapılsa da en güzelini tadacağınız yer Bursa olacaktır.İnegöl Köfte de kesinlikle Bursa gezinizde yemeniz gereken yöresel bir lezzet.

Kestane Şekeri,Kemalpaşa Tatlısı ve Bağdat Hurması Tatlısı bu güzel yemek ziyafetinizden sonra tatlı olarak yerini almalıdır 🙂

Ankara Çıkışlı Bursa Turları

Bursa turu fiyatları

Ankara çıkışlı turlar bünyesinde Bursa turları genellikle 1 yada 2 gece konaklamalı olarak yapılmakta.Tek gece konaklamalı yarım pansiyon Bursa gezilerinin fiyatı 400-500 TL arasındadır.

Ankara Çıkışlı Çanakkale Turları

Ankara Gezginleri olarak tüm çocuk ve gençlerin hatta tüm orta öğretim kurumlarının Çanakkale’ye gitmeleri gerektiğini düşünüyoruz.Yakın tarihimizin en güzel şekilde anlaşılacağı ve ülkemizin verdiği var olma mücadelesini tüm detayları ile yaşanacağı bir yerdir Çanakkale.Bu rotaya çoğu zaman Assos,Truva ve Kaz dağları bölgeleri de eklenmektedir.

Çanakkale Turlarında mutlaka görülmesi gereken yerler

Gelibolu Yarımadası,Eceabat,Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Mecidiye Tabyası, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Morto Koyu,Anzak Koyu, Ertuğrul Koyu,57. Alay Şehitliği, Yahya Çavuş Anıtı, ve Kanlı Sırt milli mücadelemizle ilgili duygulu anlar yaşatacaktır sizlere…

Ankara Çıkışlı Çanakkale Turları

Truva Antik kenti,Assos Antik Kenti ve limanı,Bozcaada,Ayazma Plajı ve Kaz Dağlarının mükemmel doğası Çanakkale gezilerinin mutlaka görülmesi gereken noktalarıdır.

Çanakkale merkezde vakit geçirmelisiniz. Deniz kenarında bir çay bahçesinde nefeslenip boğazın karşı yakasındaki “Dur Yolcu” yazısına bakarak çok derin duygular eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Çanakkale Turlarında mutlaka tatmanız gereken yemekler

Bizim için ilk sırada peynir helvası yer alıyor.Bu nedenle Peynir helvası ile başlamak istiyoruz.Çanakkale’de her yerde kolayca ulaşabileceğiniz hafif ve olağan üstü lezzetli bir tatlı.Yemeden dönmeyin….

Mafiş,Şeftali reçeli,Tuzlu sardalye,Ahtapot Salatası,Papaz Yahni,Metez ve Ovmaç Çorbası da Çanakkale’de mutlaka denemeniz gereken diğer yöresel lezzetlerdir.

Ankara Çıkışlı Çanakkale Turları

Çanakkale turu fiyatları

1 gece konaklamalı Çanakkale,Assos ve  Kaz Dağları gezisi ücreti 450-550 TL arasında olup yarım pansiyon konaklamalıdır.

Ankara Çıkışlı Pamukkale Turları

Ankara çıkışlı turlar içinde genellikle Salda Gölü ve Sagalassos Antik Kenti turları ile beraber yapılan bir gezi.Bazı firmalar da İzmir turlarına eklemektedirler.

Pamukkale Turlarında mutlaka görülmesi gereken yerler

Her şeyden önce bir uyarı da bulunmak istiyoruz.Pamukkale Ören Yeri giriş ücretleri oldukça pahalı.Müzekart geçerli.Bu nedenle Pamukkale gezilerinizden önce Müzekart almanızı tavsiye ediyoruz.

Ankara Çıkışlı Pamukkale Turları

Pamukkale Örenyeri ziyaretinizde göreceğiniz yerler şunlardır;Pamukkale Travertenleri,Hierapolis Antik Kenti,Nekropolis,Kleopatra Havuzu ve Pamukkale Müzesi.

Kleopatra Havuzu ve çevresine giriş ücretsiz ancak havuzda yüzmek isterseniz ekstra ücret ödemelisiniz ve Müzekart geçerli değil.

Genellikle kişisel gezilerde ve tur gezilerinde karşılaştığımız bir şey var.Sadece Pamukkale Travertenleri görülüp çıkılıyor.Hierapolis,Nekropolis ve müzenin de mutlaka görülmesi gerektiğine inanıyoruz.

Ankara Çıkışlı Pamukkale Turları

ankara çıkışlı turlar listemizde yer alan ve daha önce paylaştığımız Pamukkale gezi yazımız da ilginizi çekebilir;Pamukkale

Pamukkale Turlarında mutlaka tatmanız gereken yemekler

Hemen uyaralım Pamukkale’ye aç ve susuz girmeyin sakın 🙂 Çünkü hem çok pahalı hem de doğru düzgün yiyecek bir şey yok.Bu yüzden yanınıza suyunuzu alın atıştırmalıklarınızı alın ve yemek işini Denizli merkezde halledin.

Denizli’de ise öne çıkan bölgeye has lezzetler şunlardır;Kuzu etinden yapılan meşhur Tandır Kebabı ve tavşan etinden yapılan Arabaşı Çorbası.Bu iki lezzet Pamukkale gezilerinizde mutlaka tatmanız gereken yemeklerdir.

Pamukkale turu fiyatları

Daha önce bahsettiğimiz gibi Pamukkale lokasyonu daha çok Salda Gölü rotası ile birlikte organize ediliyor.Bu haliyle tek gece konaklamalı olarak 450-500 TL fiyatla bu geziyi gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Çıkışlı İzmir Efes Şirince Turları

Özellikle İlkbahar ve Sonbahar aylarında Ankara çıkışlı turlar arasında en çok tercih edilendir.Ege’nin deniz kenarı güzelliklerini ve dünyaca popülerliğe sahip Ankara çıkışlı turlar içinde Efes Antik Kentini ziyaret edebileceğiniz harika bir rota.

İzmir Efes Turlarında mutlaka görülmesi gereken yerler

Geziniz Eylül ya da Haziran aylarında gerçekleşecekse denize havuza bile girme şansı yakalayabileceğiniz keyifli bir tur olacaktır İzmir turunuz.

Ankara Çıkışlı İzmir Efes Şirince Turları

Önce İzmir şehir merkezinin önemli yerleri görerek başlamalısınız gezinize.Saat Kulesi,Konak Meydanı,Kordon,Hükümet Konağı ve asansör, martılarının ve deniz kokusunun eşliğinde gezilmeli.

Ardından Çeşme…Denize nazır Çeşme Kalesi’nin en yüksek noktasına çıkıp Çeşme’yi ve sahili panaromik olarak izlemek harika hissettirecektir size kendinizi.Çeşme’nin ara sokaklarında dolaşıp kentin dokusunu da gözlemleyebilirsiniz.Bitmedi buradan ver elini Alaçatı.Bu rotanın en güzel yerlerinden biri Alaçatı.

Ankara Çıkışlı İzmir Efes Şirince Turları

Kısa bir yolculuk sonrası Efes Antik Kenti var sırada.Meryem Ana Evi de ziyaret edildikten sonra eski Rum Evleri ile meşhur küçük ama çok şirin kasabamız Şirince, turunuzun diğer gezi noktalarıdır.

İzmir Efes Turlarında mutlaka tatmanız gereken yemekler

İzmir’de Boyoz,Çeşme ile Alaçatı’da Kumru,Sakızlı Muhallebi ve dondurma,Şirince’de çay gözleme mutlaka deneyimlemeniz gereken şeyler.

Ankara Çıkışlı İzmir Efes Şirince Turları

İzmir Efes turu fiyatları

Tek gece konaklamalı bır tur ile yapabileceğiniz bu gezinin ücreti,sabah ve akşam yemekleri dahil olacak şekilde 450-550 TL fiyat aralığındadır.

Ankara Çıkışlı Günübirlik Turlar

Bazen iş yoğunlu ve hayatın koşuşturması yorar bizi.Kısa bir süreliğine dahi olsa gitmek uzaklaşmak isteriz.Aslında tam bunun içindir belki de günübirlik geziler.Doğayı yada tarihi eserleri keşfederken unuturuz haftanın yorgunluğunu ve stresini.Günübirlik tur fiyatları ortalama 130-160 TL arasında değişmektedir.Nerelere mi gidebiliriz? Buyurun Ankara çıkışlı turlar günübirlik listemize başlayalım;

Eskişehir Günübirlik Gezisi

Dolu dolu bir geziye hazır alın.O kadar fazla ki Eskişehir’de görmeniz gereken güzellikler…

Odunpazarı,Balmumu Müzesi,Devrim Arabası,Kentpark ve Sazovaparkı Eskişehir’de görmeniz gereken yerler listenizin ilk sıralarıdır.

Ankara Çıkışlı Günübirlik Turlar

Eşkişehir ve gezilecek yerler yazımıza ulaşmak için;Eskişehir Gezi Rehberi

Eskişehir’de mutlaka lüle taşından süs eşyaları almalı,Çibörek ve Balaban Köfte yemelisiniz.

Beypazarı Günübirlik Gezisi

Şehrin karmaşasından uzak küçük bir ilçede harika bir gün mü geçirmek istiyorsunuz? Beypazarı bu durum için çok uygun bir seçenek olacaktır.İnözü Vadisi’nde akan çayın sesi ve kuşların cıvıltısı eşliğinde bir kahvaltıyla güne başlamak iyi gelecektir sizlere.

Beypazarı Çarşısı’nda yöresel el sanatları ürünlerinden oluşan tezgahları gezip,Beypazarı’na özgü yaprak sarması,Beypazarı Kurusu ve ev baklavalarının tadına bakabilirsiniz.

Ankara Çıkışlı Günübirlik Turlar

Beypazarı’nı yukarıdan izlemek isterseniz de Hıdırlık Tepesine çıkmanızı tavsiye ediyoruz.

Beypazarı Güveci,Uruş Kapama,Erişte ve Yaprak Sarması bu gezinizde mutlaka yemeniz gereken yemeklerdir.

Abant Gölcük Günübirlik Gezisi

Ankara çıkışlı turlar içinde hem Kış hem de Yaz aylarında harika manzarası ve temiz havası ile tek günlük kafa dinleme kaçamağı yapacağınız turlardan biridir Abant Gölcük gezileri.

Ankara Çıkışlı Günübirlik Turlar

İki gölün çevresin de yürüyüş yapabilir yada isterseniz kafelerde oturup doğanın tadını çıkartabilirsiniz.

Maşukiye Sapanca Günübirlik Gezisi

Sapanca Gölü kıyısında yürüyüş yapıp tekne gezisi bu rotanın yapılacaklar listesinin başında gelir.

Ankara Çıkışlı Günübirlik Turlar

Maşukiye’de muazzam bir yeşil doğa içinde yemek de keyif katacaktır gezinize…

Yedigöller Günübirlik Gezisi

Yedigöller Milli Parkı özellikle İlkbahar ve Sonbahar aylarında sergiledikleri rengarenk görüntüyle sizleri büyüleyecektir.Renk Senfonisi Yedigöller

Ankara Çıkışlı Günübirlik Turlar

Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak toplam 7 adet göl gezeceksiniz.Dilek Çeşmesi ve Pisagor Ağacını görmeden dönmeyin 🙂

Ve adettendir ki mangal da köfte sucuk yemelisiniz Yedigöller’de 🙂

Tüm Türkiye gezi haritası için tıklayın;Gezilecek Yerler

Ankara çıkışlı turlar yazımızı oluşturmaktaki amacımız;ülkemizde sık kullanılan kültür turu rotalarını sizlere tanıtmaktı.Umarız faydalı bir kaynak olur siz takipçilerimiz için….

Ankara çıkışlı turlar hakkında sizlerin de yorum ve önerilerini bekliyoruz.

Merhaba Seyahat Sever Dostlarımız; Vakit buldukça seyahat eden gezgin bir aileyiz.Belki de daha önemlisi gezmek kadar gezi tecrübelerimizi aktarmayı daha çok seviyoruz.Gezilecek yerler konusunda siz değerli okurlarımıza bilgilerimizi aktarmak bizi çok mutlu ediyor.Ankara Gezginleri sayfamız sizler için gezi rehberi veya tatil rehberi olarak faydalı oluyorsa ne mutlu bize....

8 YORUMLAR

  1. Tatilde ne yaparım nereye giderim neyle giderim derdine resmen bi son olmuş elinize emeğinize sağlık bu güzel paylaşım İçin teşekkürler 🙏

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here