Bodrum Gezilecek Yerler

10
349

Dünya çapında bir tanınmışlığa sahip Bodrum’un her köşesi gezginler için önemli ve güzeldir.denizi,sahili,koyları,beyaza bürünmüş evleri ve daha neler neler…Sizi daha fazla bekletmeden Bodrum gezilecek yerler anlatımımıza başlayalım…

Bodrum Gezi Rehberi

Bodrum ülkemizin en güzide tatil mekanlarından birisidir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist Bodrum’a akın etmektedir. Tatil denilince akla ilk gelen yer Bodrum’dur. Tatil yapmak için Bodrum’a gitmeye karar verdiyseniz uğrayacağınız yerleri  sizler için özel olarak derledik. Bodrum bölgesinde tatil yapacağınız noktalar şunlardır:

Bodrum Kalesi

Bodrum Kalesi

Bodrum kalesi çok eski bir tarihe sahip olan kaledir. Halikarnas Mozolesi dünyanın en önemli su altı batığı burada yer alır. Su altı Arkeoloji Müzesi kale içinde yer alan etkileyici güzellikte olan bir yerdir.

Güvercinlik

Güvercinlik

Eski bir balıkçı köyüdür. Muazzam bir güzelliğe sahiptir. Etrafını 4 koldan saran otellere inat doğal yapısını bozmayan köy görenleri cezp ediyor.

Bargilya

Bargilya

Flamingo ve tavşanları görebileceğiniz mekan her yıl binlerce yerli ve yabancı turist çekmektedir. Huzur bulmak için uğrayacağınız bir kamandır. Burada akşam yemeği yemek, mehtabı seyretmek, sevdiklerinizle romantik anlar geçirmek için çok ideal bir bölgedir.

Gümüşlük

Gümüşlük

Şehrin gürültüsünden kaçmak, kafa dinlemek, sakin bir hayat sürmek için insanlar Gümüşlük bölgesine akın etmektedir. Yol kenarında incik boncuk satan tezgahtarlarla derin sohbetler edebilir, misafirperver bölge halkına derin hayranlık duyabilirsiniz. Gümüşlük dünyanın enerji kapılarından birisi olduğuna inanılır. Deniz manzarası, doğal yürüyüş parkurlarının olduğu gümüşlükte vakit geçirmek size büyük keyif verecektir.

Yalıkavak

Yalıkavak

Yalıkavak ve Türkbükü Bodrumun en gözde semtlerinden birisidir. Özellikle karavan sahipleri bu bölgeyi kamp yeri olarak kullanmaktadır. Doğal manzarası, temiz denizi ve yürüyüş parkurları ile harika bir bölgedir. Bölgede yazın dondurma yiyebilir, bölgedeki kafe ve lokantalarda eşsiz yemekler yiyebilirsiniz.

Türkbükü

Türkbükü

Bodrum denilince akla Türkbükü gelir. Bölgede birçok sinema yıldızını görebilirsiniz. Medyanın patronları, film yıldızları ve meşhur insanları Türkbükü bölgesinde güneşlenirken çok sık görebilirsiniz. Bölge çok gelişmiş bir bölge olup bütün ihtiyaçlarınızı bölgede temin edebilirsiniz. Denizi çok temizdir. Sahili koyları ve doğal yapısı ile görenleri kendine hayran bırakan Türkbükü Bodrum’da ziyaret edilmesi gereken yerlerden birisidir.

Zeki Müren Evi

Zeki Müren Evi

Bodrum’lu olan sanat güneşimiz Zeki Müren’in evi müzeye dönüştürülmüştür. Hayatının son 6 yılını Bodrum’da inzivaya çekilerek geçiren Zeki Müren’in evini gezdikçe ona duyduğunuz hayranlık 10 kat daha artacaktır. Zeki Müren’in evinde eşyalarını, kıyafetlerini ve kendi yaptığı resim tablolarını bulabilirsiniz. Müze yazın sabah 8 ile 19 arası, kışın sabah 8 ile 17 arası hizmet vermektedir. Müzeye giriş ücreti 5 liradır.

Bodrum Antik Kentleri

Pedesa Antik Kenti

Bodrum üzerinde 12 antik kent yer alır. Bunlar Bunlar Pedasa, Telmissos (Gürece), Termera ve Aspat kalesi, Müsgebi (Ortakent), eski ve yeni Myndos, Uranion, Madnasa, Sibda (Side), Yeni Karyanda, Syangela, Theangela, Kindye (Sığırtmaç), Eski Karyanda ve Bargylia.

Mustafa Paşa Cami

Mustafa Paşa Cami

Bodrum kalesinin karşısında yer alan kale 1723 yılında inşa edilmiştir. Kiremit çatılı ve duvarları sıvalı cami görülmeye değer camilerden birisidir.

Hacı Molla Hanı

Hacı Molla Hanı

Bodrum çarşısında yer alır. Kale caddesinde bulunan han Osmanlı dönemine ait eski bir handır. Ahşap kısmı çürüdüğü için 1974 yılında onarılmıştır. İki katlı han kesme taş ve tuğladan yapılmıştır. Günümüzde iş yeri olarak kullanılmaktadır.

Konu ile ilgili diğer makalelerimizi okumak için lütfen tıklayın.Ege Bölgesi Gezilecek Yerler,Akdeniz Bölgesi Gezilecek Yerler

Bodrum gezilecek yerler makalemize katkı yapmak isterseniz yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve hoş kalın…MGF

Merhaba Seyahat Sever Dostlarımız; Vakit buldukça seyahat eden gezgin bir aileyiz.Belki de daha önemlisi gezmek kadar gezi tecrübelerimizi aktarmayı daha çok seviyoruz.Gezilecek yerler konusunda siz değerli okurlarımıza bilgilerimizi aktarmak bizi çok mutlu ediyor.Ankara Gezginleri sayfamız sizler için gezi rehberi veya tatil rehberi olarak faydalı oluyorsa ne mutlu bize....

10 YORUMLAR

  1. Bodrumda gezilebilecek her yeri yazmışsınız yazıda, aslında bodrum küçük bir yer ama çevre koyları ve çok kişinin bilmediği plajları çok daha güzel bence.Bende fethiyeyi öneriyorum bodrumdan daha ferah bir yer ve uçsuz bucaksız plajı var ayrıca bir çok spor etkinliği yapılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here