Dünyanın En Lüks 5 Tren Yolculuğu

17
1554

Eski tarihlerde daha sıklıkla tercih edilen tren yolculuğu,günümüzde kara ve hava yolu taşımacılığının modernleşip hızlanması ile popülerliğini bir miktar kaybetmiş durumda.Ancak ülkemizde ve dünyada hala seyahatlerinde özellikle tren yolculuğu tercih eden hatırı sayılır düzeyde gezgin bulunmakta.Uzun tren yolculuğu sırasında;dinlenme,sohbet etme,akıp giden rayların sesi eşliğinde camdan manzarayı seyretmek fırsatları yakalar seyyahlar.

 

Ülkemizde Doğu Ekspresi ve Van Gölü Ekspresi son yıllarda oldukça popüler tren turu rotaları.Bu tren turları hakkında daha sonraki günlerde makaleler hazırlayacağımız haberini paylaşıp, bu yazımızda sizlere dünyanın en lüks 5 tren yolculuğu rotasını aktarmak istiyoruz.

Dünyanın En Lüks 5 Tren Yolculuğu

Dünyanın En İyi 5 Tren Yolculuğu Rotası

Ankara Gezginleri olarak tren ile seyahatin pek çok insana, macera ve huzuru aynı anda hissettirdiğini düşünüyoruz.Bir de bunlara konforlu konaklama ve yeme içme servislerinin eklenmesiyle,lüks tren yolculukları kaçınılmaz olarak aranan,tercih edilen bir seyahat aracı olarak karşımıza çıkmaktadır.Hazırsanız; lüks tren yolculuğu sırasında hem konforlu yolculuk yapıp hem de güzergah üzerindeki tarihi ve kültürel güzellikleri keşfetme şansı sunan Dünya’nın en lüks 5 tren yolculuğu rotasını incelemeye başlayalım…

Maharajas Ekspres

Dünya çapında lüks tren yolculuğu listesinin en başında yer alan Maharajas Ekspresi’dir.Baştan sona Hindistan’ı dolaşan 3-4 farklı rota ile lüks tren yolculuklarının en popüleridir.Bu rotaların içinde en fazla talep göreni ise Hindistan Mirası.

Maharajas Ekspres

Hindistan’ın ekonomi merkezi kabul edilen Mumbai’den başlayıp,başkent Delhi’de sona eriyor.Toplamda 3285 km yolculuk 7 gece 8 günde tamamlanıyor.

dilerseniz detaylı anlatım için Maharajas Ekspresi videosuna göz atabilirsiniz…

Deluxe Oda ve Kral Dairesi gibi toplamda 4 konaklama seçeneği sunan lüks tren, yolcularına 7 yıldızlı otel konforu ve rahatlığı sunuyor.

Maharajas Ekspres

Maharajas Ekspresinde Gezilen Yerler

Hindistan Mirasında; Mumbai,Ajanta,Udaipur,Jodhpur,Bikaner,Jaipur,Ranthambore,agra ve Delhi ziyaret ediliyor.

 

Hint Mirası lüks tren turlarında misafirler,UNESCO Dünya Mirası olan Ajanta’daki güzel mağara resimlerine ve ardından Udaipur ziyaretine hayran kalacaklar.  Ayrıca Rajasthan ve Jodhpur’daki görkemli Mehrangarh kalesini ziyaret ederler, Bikaner’in büyüleyici kum tepelerinde görkemli bir barbekü ile manzarayı izlerler. Tac Mahal’daki güzellik ve sevginin anlamını yeniden öğrenirler.

Maharajas Ekspresi Fiyat

7 gece süren bu eşsiz tren yolculuğunda Deluxe Kabin fiyatı 5160 Dolar,Kral Dairesi fiyatı ise 23.700 Dolardır.

Maharajas Ekspres

Fiyatlara konaklama, tüm yemekler ,yemeklerde alınan alkolsüz ve alkollü içkiler ayrıca 24 saat boyunca çay,meşrubat ve su dahildir.

Eastern&Oriental Ekspresi

Tayland, Singapur, Malezya ve Laos’un mistik manzaralarının görüldüğü bir rotadır.Lüks trenin en önemli özelliklerinden biri konuklarına panoramik manzara sağlayan vagon pencereleridir.Doğu motifleri ve temalarını içeren bu tren yolculuğu oldukça egzotik bir seyahat imkanı sunmaktadır.

Eastern&Oriental Ekspresi

Eastern&Oriental Express Gezilen Yerler

Malezya’yı Johor Boğazı geçiş yolundan geçip, Kuala Lumpur istasyonunun Mağribi ihtişamını, Malay Yarımadası’nı yemyeşil palmiye tarlalarını, Georgetown’daki tarihi yapıları ve renkli dükkanları, Güney Tayland’da , muazzam ormanları,muhteşem tapınakları ve pazarları ile canlı Bangkok şehrini, tarihi ve Singapur’u keşif şansı veriyor bu tren seyahati.

Eastern&Oriental Ekspresi

Standart kabin ile Lüks suitler aralığında 4 farklı konaklama seçeneği sunan bu tren seyahati 3 gece 4 gün sürmekte.

Eastern&Oriental Express Fiyatı

2019 yılı için bu görkemli tren yolculu fiyatı standart kabin kişi başı 3100 Dolar,Lüks Suit kişi başı 4400 dolar.

Eastern&Oriental Ekspresi

Fiyatlara konaklama tüm yemekler ,yemeklerde alınan alkolsüz ve alkollü içkiler ayrıca 24 saat boyunca çay,meşrubat ve su dahildir.

Palace on Wheels

Adında da anlaşılacağı gibi “Gezici Saray” dünyanın en lüks dördüncü treni olma ünvanına sahiptir.Hindistan’ın Rajasthan eyaletinin turizmini geliştirmek amacıyla hizmete alınan eski bir kraliyet trenidir.

Palace on Wheels

Palace on Wheels Gezilen Yerler

Gezici Saray, pembe Rajasthan eyaletinin başkenti Jaipur’a, altın kale Jaisalmer’e, mavi Jodhpur kentine, milli park Ramthambhor’a, şövalyenin simgesi Chittorgarh’a, göllerin romantik kenti Udaipur’a, kuş sığınakları ile meşhur Bharatpur’a ve Mughal’a uğrayan bir rota izler.Bu rotanın elbetteki en ilgi çeken duraklarında biri de Tac Mahal’dir.

Palace on Wheels

Palace on Wheels Fiyatı

13 Lüks vagona sahiptir.Deluxe kabinler ikiz yataklara sahiptir.Deluxe kabin ve Süper Deluxe Kabin olmak üzere 2 konaklama seçeneği vardır.7 gece süren ten yolcuğunun ücreti Deluxe Kabinde 6358 Dolar,Süper Deluxe kabinde ise 13230 Dolardır.

Golden Eagle Trans&Sibirya Ekspresi 

Trans Sibirya Demir Yolu, Moskova’yı Uzak Doğu’ya bağlayan bir demir yolu ağıdır.9,289 km uzunluğuyla dünyadaki en uzun demir yolu hattıdır. Moğolistan, Çin ve Kuzey Kore’ye bağlantı hatları vardır.

Golden Eagle Trans&Sibirya Ekspresi

Sibirya Ekspresi Gezilen Yerler

Rusya ve Moğolistan’ı kapsayan tur yaklaşık 10.000 kilometrede tamamlanır. Kral konseptli odalarınızda 15 gün 14 gece seyahat imkanı bulursunuz. Yolculuk, Rusya’nın genişliği ve manzarası eşliğinde doğuya doğru devam eder. Lüks süitinizde dinlenirken vahşi arazi şartlarını keşfetmek oldukça heyecanlı olacaktır. Tren Rusya’nın başkenti Moskova’da ve daha birçok yerde gezmeniz için mola verir.

Golden Eagle Trans&Sibirya Ekspresi

Çin,Kazakistan,Moğolistan,Rusya ve Sibirya’yı içine alan bir rotadır seyahat.Özellikle Sibarya bölümü çok maceralı bir deneyim oluyor diye düşünmekteyiz.

Golden Eagle Trans&Sibirya Ekspresi

Sibirya Ekspresi Fiyat

Silver,Gold ve İmperial olmak üzere 3 çeşit konaklama imkanı sunan bu uzun ve lüks tren yolculuğu fiyatı doğal olarak yüksek düzeylerde.Silver Class paket 23000 Dolardır.Fiyatlara tüm yemekler,yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler ve 24 saat soft içecekler dahildır.

Rovos Rail – Cape Town

6 bin kilometre uzunluğundaki lüks Rovos tren yolculuğu Güney Afrika ve Tanzaya sınırlarında gerçekleşmektedir. 16 gece süren bu muhteşem yolculuk kendinizi bir romanda yada eski bir Kraliyet temalı filmde hissettirecektir.

Rovos Rail – Cape Town

Pencereden dışarı baktığınızda Afrika kıtası hoş manzarasıyla sizi büyüleyecek. Tur boyunca büyük ovalar, şehirler, ormanlar, insanlar, yaban hayatı, safari,dağlar ve çok daha fazlasını bulacaksınız. Bu muhteşem gezi, Afrika hakkında hayallerinizdeki tüm heyecan verici özellikleri sunar.Altın madenleri,elmas madenleri görecek ve Afrika’nın doğal ortamında safari heyecanı yaşamak mümkün bu tren yolculuğunda.

Rovos Rail – Cape Town

Rovos Rail Gezilecen Yerler

Güney Afrika’nın zengin doğal güzelliklerini  Pretoria ve Cape Town arasındaki kuzey ve güney hatlı rotada sunan bu seyahatte Tanzanya,Zambia veZimbabve görülecek yerler arasındadır.

Rovos Rail – Cape Town

Rovos Rail Fiyat

Class Pulman,Deluxe Pulman ve Kral Dairesi konaklama seçenekleri bulunan lüks trende; yemekler,yemeklerde alınan içecekler ücrete dahildir.Rovos Rail tren yolculuğu fiyatı 20000 Dolardır.

Lüks tren yolculukları yazımız iginizi çekti ise lüks gemi turları yazımıza da göz atmanızı öneririz.Gemi Turları En İyi Rotalar

Tren yolculuğu ile gezilecek yerler keşfi kalabalık arkadaş grupları ile çok eğlenceli ve maceralı oluyor.Yada uygun bir bütçe ayarlayabilirseniz konforlu lüks bir hal alabiliyor.Karar sizin…:)

Sağlıklı ve hoş kalın…MGF

Merhaba Seyahat Sever Dostlarımız; Vakit buldukça seyahat eden gezgin bir aileyiz.Belki de daha önemlisi gezmek kadar gezi tecrübelerimizi aktarmayı daha çok seviyoruz.Gezilecek yerler konusunda siz değerli okurlarımıza bilgilerimizi aktarmak bizi çok mutlu ediyor.Ankara Gezginleri sayfamız sizler için gezi rehberi veya tatil rehberi olarak faydalı oluyorsa ne mutlu bize....

17 YORUMLAR

  1. Bazen tek başıma uzun bir yolculuğa çıkmak dağları, taşları, ovaları izlemek istiyorum. Bu trenlerle gezmek ne kadar güzel olurdu kim bilir (:

  2. Bayılırım bu tip yolculuklara,dünyada bu işi baya profesyonel şekilden yapan firmalar var, fakat ülkemizdeki işletme şekli baya amatörce.Özel firmalar kendi vagon tasarımlarını ikramlarını koyarak bu işe girseler tadından yenmez.

    • Kesınlıkle haklısınız.Bir Doğu Ekspresimiz var onu da elımıze yuzumuze bulaştırdık.Yerbulunmuyor biletler karaborsa yolculuk suresı 36 saate çıktı.

  3. En sevdiğim yolculuk tipidir Tren ile yolculuk yapmak. Etrafı, doğayı çevreyi tüm güzellikleri ile görebilme şansın oluyor. İçeriğinizdede bunu çok güzel dile getirmişsiniz.

  4. Lüks tren yolculuğu kesinlikle sıra dışı bir seyahat deneyimi. Çok güzel bir içerik hazırlamışsınız keyifle okudum. Teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here