GEZGİNLER VE SAĞLIK

13
37

Gezginler bazı zamanlar tatil ve seyahatlerinde sağlık sorunları ile karşılaşabilirler.Bu çok hoş olmayan zamanlama için maalesef elimizden bir şey gelmez.Hiç birimizin tatildeyken hasta olmayacağının veya küçük de olsa bir kaza ile karşılaşmayacağının garantisi yok.

Gezginler ve Sağlık

Gezginlerin karşılaşacağı sağlık sorunları engellenemez ancak bazı önlemler ile risk azaltılabilir ya da çözümleri kolaylaştırılabilir.

Ankara Gezginleri olarak,menümüzde bir sağlık bölümü oluşturmaya karar verdik.Seyahatlerde sık karşılaşılan sağlık sorunları,seyahat sırasında yanımızda hangi ilaçlar olmalı,seyahat sağlık sigortası gibi konular hakkında paylaşımlarımız olacak sizlerle.

 

Gezginler ve Sağlık

Bu konu başlıklarının yanı sıra sizler de sormak istediğiniz sağlık sorunlarını forum,yorum ve mail yoluyla iletebilirsiniz.

Seyahat ve sağlık ile ilgili sayfalarımıza aşağıdaki başlıkları tıklayarak ulaşabilirsiniz…

SEYAHATLERDE EN SIK KARŞILAŞILAN SAĞLIK SORUNLARI

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

Elektronik posta seyahat ve sağlık ile ilgili sorularınız için; ankaragezginleri@hotmail.com

Merhaba Seyahat Sever Dostlarımız; Vakit buldukça seyahat eden gezgin bir aileyiz.Belki de daha önemlisi gezmek kadar gezi tecrübelerimizi aktarmayı daha çok seviyoruz.Gezilecek yerler konusunda siz değerli okurlarımıza bilgilerimizi aktarmak bizi çok mutlu ediyor.Ankara Gezginleri sayfamız sizler için gezi rehberi veya tatil rehberi olarak faydalı oluyorsa ne mutlu bize....

13 YORUMLAR

  1. Murat Bey sanırım doktor olmanızında etkısı var gezgin ve sağlık bölümü açmanızda.Bence gayet ıyı oldu tatil ve sağlık ile ilgili bu bölüm.Emeğinize sağlık

    • Aynen oyle Mehmet Bey gezilerimizi paylaşıyoruz bari mesleki tecrubelerimizi de takipçılerımızle paylaşalım dıye düşündük.Gezginlerin sağlık sorunları ıle ilgili bölüm bu şekılde çıktı ortaya.

  2. Tebrikler…çok güzel bir paylaşım.seyahat sırasında yanımızda bulunması gereken ilaçlar yazısı çok faydalı emeğinize sağlık.

    • Özellikle yurt içi seyahat sağlık sigortası pek çoğumuz tarafından bilinen bir uygulama değil.Sağlık guvencesi olmayan gezginler için çok ideal.

    • Merhabalar Volkan Bey.Vize istenmeyen yurt dışı çıkışlarında seyahat sağlık sigortası gerekmıyor.Ama takdiredersınız kı rısk almamak adına yaptırmakta fayda var dıyr düşünüyoruz.

    • Buket hanım merhabalar.Öncelikle ilginiz için teşekkür ediyoruz.Evet yaz aylarındaki tatillerde ishal sık karşılaşılan bir sağlık durumu.Ancak ılk 1-2 gun bol su ve ateş varsa ateş düşürücü tedavi öneriyoruz zaten.Yanı uzarsa zaten temın edebileceğiniz bir zaman dilimi oluşuyor.Bu nedenle valıze yük etmenize gerek yok.Sağlıklı geziler diliyoruz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here