Lavanta Villa Kuyucak Isparta

14
381

Son yıllarda gezginlerin gözde seyahat mekanlarından biri haline gelen Lavanta Bahçeleri gün geçtikçe turizm yönünden gelişmekte.Bölgede konaklama açısından büyük bir boşluğu doldurmaya talip Lavanta Villa Kuyucak Isparta hakkında yeni bilgiler paylaşmak istiyoruz sizlerle bu yazımızda.

Lavanta Villa

Otel bir aile tarafından işletiliyor.istedik ki kendileri anlatsın bize bu Lavanta Villa yolculuklarını kendi duyguları ve kelimeleri ile.Şimdi satırlarımız Lavanta Villa yöneticilerinde 🙂

Lavanta Villa – Lavanta Kokulu Otel

Doğayla baş başa, sakin ve lavanta bahçeleri içinde bir dinlence… İstanbul’dan uçakla yalnızca 1 saatte ulaşılabilen ve Antalya’nın yanı başında, Kuyucak Köyü’ndeki Lavanta Villa, uçsuz bucaksız lavanta ve gül bahçeleri, en ince detayları düşünülmüş 12 villa odası , 12 garden odası ve yöresel lezzetlerin sunulduğu Lavanta Villa Restaurant ile misafirlerini hafta içi ve hafta sonları butik hizmet anlayışı ile ağırlıyor.

 

Lavanta Villa

Eşsiz bir peyzaja sahip bahçesi ile restoranında çok özel lezzetleri sunan Lavanta Villa tüm misafirlere ev sahipliği yapıyor. Lavanta ve gül bahçelerinin arasında gizli Kuyucak Köyünde, huzur, neşe ve mutluluğun paylaşıldıkça arttığı bir yerdeyiz. Lavanta ve gül bahçelerinin güzelliğini görmek isteyen misafirler; gezilerinde biriktirdiği anılardan, tadı damakta kalan tatlardan ilham alacaktır. Keşfetme heyecanınızla, doğaya olan bağlılığınızla ve güzellikleri paylaşma arzunuzla Lavanta Villa’yı, güzel duyguların yaşandığı ve paylaştıkça arttığı bir mekan olarak göreceksiniz.

Lavanta Bahçeleri

Hizmet kalitemizi, yaşam kalitesi anlayışımız doğrultusunda şekillendirdik. Kuyucak Köyü’nü tamamlayan, şehir insanının doğayla doyasıya yaşam özlemini karşılayan, sakin, huzurlu ve yalın bir dinlence sunmayı amaç edindik.

Mayıs ayında eşsiz gül bahçelerini ziyaret edebileceğiniz, Haziran ayıyla birlikte lavanta bahçeleriyle sizi davet eden, ayrıca yıl boyunca Eğirdir Gölü, Kovada Gölü, Sagalassos Antik Kenti, Salda Gölü ve Davraz Kayak Merkezini ziyaret edebileceğiniz harika bir lokasyonda bulunmaktayız.

Yıl boyunca siz değerli doğa severleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Siz de bu eşsiz doğa harikası Lavanta ve Gül Bahçelerini,Sagalassos Antik Kentini,Salda Gölü’nü ziyaret etmek ve birçok doğa güzelliğini görmek isterseniz, planınızı şimdiden yapın.

Lavanta Bahçeleri

Haydi şimdi biraz Lavanta Villa’dan rahatlıkla ulaşacağız tarihi ve doğal güzellikleri konuşalım sizlerle…

Lavanta Kokulu Köy;Kuyucak Köyü

Bir köy düşünün ki, lavanta cenneti.
Hakim renk mor ve eflatun. Romantik, çok romantik. Uçsuz bucaksız lavanta tarlaları.
Burası, “Lavanta Kokulu Köy”.
Kaçıp gelmek isteyeceğin yer… Kaç gel!

Lavanta Kokulu Köy Kuyucak

Türkiye’nin Gül Bahçesi “Güller Şehri Isparta”

Dünyanın en büyük gül yağı üreticisi Isparta’nın bahçelerinde, gülhanelerinde , caddelerinde ve gül bahçelerinin sıralandığı vadiler mis gibi gül kokar . Tüm doğa severleri her yıl gül mevsiminde bu atmosferi yaşamak için Isparta’ya bekliyoruz . Isparta’nın gül bahçeleri , çiçekleri ve güzel kokuları sevenlerin mutlaka görmesi gereken sıra dışı bir olay .

Gülün serüvenini öğrenmek için çıkacağınız yolculuğa bahçelerden başlıyoruz . Her sabah bu tarlalar pembeye boyanır, günlük hasat bitince yeşile döner. Yağmurlu günlerde, bitkilerin dibindeki çamur bile parfüm gibidir. Güller açtığında, tarlaların bulunduğu köyler, ilçeler mis gibi kokar . Bülbüller gülü çok seven, hatta gül tarlasına yuva yapan kuşlar. Mayısta, bülbülün sevdiği mevsimde en güzel şarkılarını eşleri ve güller için hasadın başladığı saatlerde söylüyorlar. Sadece onları dinlemek için bile gül bahçesine gitmeye değer.

Isparta Gül Bahçeleri

Sagalassos Antik Kenti

Antik Yunan’da Pisidya’nın başkenti olan bu şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiştir. Bunların en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümüdür.Dünyadaki su akan sayılı antik kentlerden biridir.

Sagalassos Antik Kenti

Salda Gölü

Mavi ile beyazın eşsiz buluşmasıdır Salda Gölü.Bir de bu güzelliğe bembeyaz geniş bir kumsal eklenince görsellik harika bir seviyeye çıkıyor.Ayrıca kamp alanları ile de son yıllarda özellikle genlerin oldukça ilgisini çekmekte.

Salda Gölü

Ankara Gezginleri olarak Lavanta Villa ailesine butik otellerini,gezilecek yerler ve yakın çevresindeki tarihi doğal güzellikleri bizlere anlattıkları için teşekkür ediyoruz.

Gül hasat zamanı ve lavantaların açma mevsimi olan Haziran ayında, biz de mutlaka oteli ziyaret edip izlenimlerimizi siz takipçilerimizle paylaşacağız…

Sağlıklı ve hoş kalın…MGF

 

 

Merhaba Seyahat Sever Dostlarımız; Vakit buldukça seyahat eden gezgin bir aileyiz.Belki de daha önemlisi gezmek kadar gezi tecrübelerimizi aktarmayı daha çok seviyoruz.Gezilecek yerler konusunda siz değerli okurlarımıza bilgilerimizi aktarmak bizi çok mutlu ediyor.Ankara Gezginleri sayfamız sizler için gezi rehberi veya tatil rehberi olarak faydalı oluyorsa ne mutlu bize....

14 YORUMLAR

  1. İçeriğinizi okudum çok detaylı bir şekilde okuyucuları anlayacağı şekilde açıklamışsınız. Bu arada oda kokusu olarak Isparta oda parfümü kullanıyorum. Çok mayhoş bir kokusu var insana huzur veriyor.

    • Evet Aydan Hanım sadece Kuyucak değil salda Gölü Sagalassos ve Lavanta Villa bölge gezilerinde konaklama ıhtıyacımıza katkı sunacaktır konforu ve kalıtesı ileIspartaya yakınlığı ile

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here