Mavi Tur

14
199

Otel tatillerinden sıkıldıysanız yada kültür turlarına bir süre ara vermek istiyorsanız;Denizin maviliğinde özgürce yol almak ve doğal tarihi güzellikleri deniz yoluyla keşfetmek için mavi tur öneriyoruz size…

Mavi tur ile yolculuğu;tur operatörleri aracılığı ile,yerel yat işletmeleri ile veya belli kişi sayısına ulaşmak kaydı ile tekne kiralama yolu ile gerçekleştirebilirsiniz.

Mavi Tur

Mavi Tur planları yapan takipçilerimiz için faydalı olmasını umut ettiğimiz makalemizde;en iyi mavi tur rotalarını,2019 sezon fiyatlarını,mavi yolculuk için tekne kiralama konularını aktarmaya çalışacağız…

En Güzel Mavi Tur Rotaları

Sınırsız mavilikte yolculuk,koylarda manzara seyredip yüzmek,en güzel plajlara yanaşarak bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini hissetmek.Bunların hepsini mavi tur ile yaşamanız mümkün.

 

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde yaz aylarında tüm bu deneyimleri yaşayıp, gezi ve seyahat anılarınıza harika bir mavi yolculuk eklemek sizin elinizde…

Sizleri fazla bekletmeden dilerseniz hemen en iyi mavi tur rotalarını aktarmaya başlayalım;

Marmaris Fethiye Mavi Tur

Marmaris Fethiye Mavi Tur

Marmaris kalkışlı bu mavi yolculukta;Marmaris,Ekincik,Dalyan Tersane Adası ,Kızılada ve Fethiye rotası takip ediliyor.İztuzu Plajında Caretta Carettalar ile birlikte yüzebileceğiniz bir mavi tur.Fethiye’de ekstra olarak düzenlenen Jeep ve Safari turları mavi yolculuğuna macera da katacaktır.

Marmaris Fethiye Mavi Tur Ücreti;2019 Haziran Temmuz dönemi için 300 Euro’dur.Tam pansiyon şeklinde konaklama olup sabah,öğle ve akşam yemekleri ücrete dahil olarak planlamaktadır.

Marmaris Datça Mavi Tur

Marmaris Datça Mavi Tur

7 gece konaklamalı bir turdur.Marmaris Limanından demir alan yolculuk;Bozukkale,Datça,Bencik,Orhaniye, Selimiye,Kocaada,Bozburun,Kadırga ve Cennet Adası rotasını içerir.Balıkçı kasabası olan Bozburun Koyunda geceleme yapıldığı için Bozburun’u gezip güzel bir akşam geçirebilirsiniz.

Marmaris Datça Mavi Tur Ücreti;2019 Haziran Temmuz dönemi için kişi başı ortalama 2000 TL fiyatlıdır.Tam pansiyon şeklinde konaklama olup sabah,öğle ve akşam yemekleri ücrete dahil olarak planlanmaktadır.

Bodrum Gökova Körfezi Mavi Tur

Bodrum Gökova Körfezi Mavi Tur

Bodrum’dan başlayan mavi tur;Orak Adası,Çökertme,İngiliz Limanı,Kleopatra Adası,Karaca SöğütTuzla Koyu ve Pabuç Burnu’nu içermektedir.7 gece 8 günlük bir mavi yolculuktur.Gökova Körfezindeki Mersincik Limanı bu mavi yolculukta yüzülecek en güzel yerlerden biridir.

Bodrum Gökova Körfezi Mavi Tur Ücreti;2019 Haziran Temmuz dönemi için kişi başı 565 Euro fiyatlıdır.Tam pansiyon şeklinde konaklama olup sabah,öğle ve akşam yemekleri ücrete dahil olarak planlanmaktadır.

Güney 12 Ada Mavi Tur

Güney 12 Ada Mavi Tur

Yunan Adalarını ziyaret edebileceğiniz bu turda koyların tadını çıkarabilirsiniz.Yüzme için hayli fazla koy ve liman barındıran bir yolculuk.Kos,Simi,Rodos,Datça,Palamutbükü ve Kinidos rotası izlenmektedir.Koy konaklamalı akşamlarda leziz Akdeniz ve Ege yemeklerini tatmayı ihmal etmeyin.

Bu turda pasaport bulundurmalı  ve yurt dışı çıkış pulu ödemelisiniz.

Güney 12 Ada Mavi Tur Ücreti;2019 Haziran Temmuz dönemi için kişi başı 600 Euro fiyatlıdır.Tam pansiyon şeklinde konaklama olup sabah,öğle ve akşam yemekleri ücrete dahil olarak planlanmaktadır.

Kaş Kalkan Kekova Mavi Tur

Kaş Kalkan Kekova Mavi Tur

Kaş Kalkan Kekova mavi turunda Kaş’ta dalış yapma ve Kekova’da Kaleköy’ü gezme şansınız var.Kaleköy bir mübadele köyü ve doğal olarak tarih kokuyor.Kaleköy’ün küçük restoranlarında yöresel yemekler yemenizi tavsiye ediyoruz.

Kaş kalkışlı yolculuk;Limanağzı,Ufakdere,İnönü Koyu,Yağlıca Koyu,Akvaryum Koyu ve Kaleköy rotasından oluşmakta.5 yada 7 günlük iki opsiyonu bulunmakta.

Kaş Kalkan Kekova Mavi Tur Ücreti;2019 Haziran Temmuz dönemi için kişi başı 400 Euro fiyatlıdır.Tam pansiyon şeklinde konaklama olup sabah,öğle ve akşam yemekleri ücrete dahil olarak planlanmıaktadır.

Ayvalık Midilli Mavi Tur

Ayvalık Midilli Mavi Tur

Hem denizin tadını çıkaracağım bir mavi yolculuk olsun hem de doğal kültürel güzellikleri keşfetmek istiyorum diyenler;Ayvalık Midilli Mavi Tur tam sizler için!

Ayvalık’tan demir alıp ve 1 hafta süren bu mavi yolculukta;Maden Adası,Kadırga Koyu,Sivrice,Babakale,Assos,Behram Kale,Truva,Midilli,Manastır Adası,Çıplak Ada ve Cunda ziyaret ediliyor.

Ankara Gezginleri olarak bu rotada mutlaka yapmanızı önereceğimiz bir şey var.Babakale’de köy kahvesine gidip yayık ayranı içerek amcalarla sohbet edin ve ardından sahile inip kaleyi gezin.Emin olun harika gelecek…

Ayvalık Midilli Mavi Tur Ücreti;2019 Haziran Temmuz dönemi için kişi başı 1000 TL  fiyatlıdır.Tam pansiyon şeklinde konaklama olup sabah,öğle ve akşam yemekleri ücrete dahil olarak planlanmaktadır.

Mavi Tur Tekne Kiralama

Ailemle yada kafa dengi arkadaşlarımla baş başa bir mavi yolculuk yaşayayım istiyorsanız,size tekne kiralamanızı önerebiliriz.En az 10 kişi olmak kaydıyla fiyat çok yükselmeden kendinize özel bir mavi tur deneyimi yaşayabilirsiniz.

Mavi Tur Tekne Kiralama

Mavi yolculuğu tur olarak satın aldığınızdaki tam pansiyon konaklama ve diğer teknik destek (kaptan ve her türlü lojistik) şartları aynı olmak kaydı ile 10 kişilik bir tekneyi 7 gecelik bir dönem için 3500-4000 Euro fiyat ödeyerek kiralamanız mümkün.

Mavi tur pek çoğumuzun bildiği ama çeşitli nedenlerle deneyimlemediği bir deniz yolculuğu.Hem denizin tadını çıkarıp hem de yeni yerler keşfetmenin harika bir yolu.

Mavi yolculuk deneyimi olan takipçilerimiz yorumlarıyla konuya destek olurlarsa memnun oluruz…

Değerli takipçilerimiz daha ziyade Ege Bölgemizde olan mavi turları sizlere aktarmaya çalıştık .Ege Bölgesinde kültü gezisi makalemizi de okumak isterseniz lütfen tıklayın.Ege Bölgesi Gezilecek Yerler

Sağlıklı ve hoş kalın…MGF

Merhaba Seyahat Sever Dostlarımız; Vakit buldukça seyahat eden gezgin bir aileyiz.Belki de daha önemlisi gezmek kadar gezi tecrübelerimizi aktarmayı daha çok seviyoruz.Gezilecek yerler konusunda siz değerli okurlarımıza bilgilerimizi aktarmak bizi çok mutlu ediyor.Ankara Gezginleri sayfamız sizler için gezi rehberi veya tatil rehberi olarak faydalı oluyorsa ne mutlu bize....

14 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here