NATIONAL GEOGRAPHİC TARAFINDAN BELİRLENEN EN GÜZEL GEZGİN FOTOĞRAFLARI

22
53

National Geographic dergisinde, harika doğa,tabiat ve hayvan görselleri görmeye alışkınız.Dergi bu kez gezginler tarafından çekilen fotoğrafların en iyilerini seçti ve yayınladı.

National Geographic En Güzel Gezgin Fotağraları

İşte National Geographic tarafından belirlenen en güzel gezgin fotoğrafları;

Masai Mara, Kenya, Afrika

 

Fotoğraf: Marja Schwartz

Masai Mara Ulusal Parkı, Kenya’nın Narok bölgesinde yer alır ve ülkenin güney komşusu Tanzanya’da yer alan Serengeti Ulusal Parkı’nın devamı niteliğindedir.Nairobi kentinden 5 saatlik uzaklıktadır.Yerli halk Masai Köylüleri, gezginlerin dikkatini çekmektedir.

Büyük Prizmatik Kaplıca Gölü, Yellowstone Ulusal Parkı, ABD

 

Fotoğraf: Jassen T.

Dünyanın en ilginç 10 gölünden biridir.90 metre çapa ve 50 metre derinliğe sahiptir. Göldeki minerallerin fazlalığı ve farklı bölgelerinde yaşayan farklı bakterileri onu rengarenk kılar. Ortadaki parlak mavi alanın sıcaklığı 87 santigrat dereceye kadar çıkar.

Simla, Colorado

 

Fotoğraf: James Smart

Simala Colorado yaz kış ortalama sıcaklığın 9 derece olduğu,soğuk ve bol rüzgarlı bir bölgedir.Gezgin James Smart tarafından fotoğraflanan bir kum fırtınası en güzel fotoğraflar arasına girmiş.

Niagara Şelaleleri

 

Fotoğraf: Christine Hess

Niagara Şelaleleri Kuzey Amerika’nın doğusunda, ABD ile Kanada sınırı arasında, Niagara Nehri’nin üzerinde bulunur. 3 büyük şelaleden oluşur. Horseshoe bunların en büyükleridir. American Falls ve Bridal Veils Fall diğer iki küçük şelalelerdir. Niagara Şelalesi’nden yarım dakikada 168.000 m³ su akar.

Halle der Circe, Avusturya

 

Fotoğraf: Peter Gedei

Avusturya’daki buz mağarası gezginlere harika fotoğraflar çekme imkanı sunuyor.Peter Gedei tarafından çekilen üst görseldeki fotoğraf bunların en güzellerinden biri.

Wisconsin, ABD

 

Fotoğraf: Alan Bartels

İsmini Wisconsin Gölünden alan bir Amerika eyaletidir.Çiftlik yaşamının egemen olduğu bir bölgedir.Harley Davidson motorları bu eyalette üretilmektedir.

Zermatt, İsviçre

 

Fotoğraf: Derek Gerstmann

Zermatt,dağcılar ve kayakçılar tarafında çok tercih edilen bir merkezdir.Yürüyüş turları,trekking ve kamp alanları vardır.Dünyaca ünlü ve her yıl bir çok organizasyona ev sahipliği yapan kayak pistleri ile meşhurdur.

Santiago, Şili

 

Fotoğraf: Cristobal Escobar

Şili’nin başkenti olan Santiago ülkenin en önemli turizm kentidir.Trafik ve hava kirliliği şehrin en önemli sorunudur.Santiago’nun en güzel yanı ise Atatürk Heykeli bulunmasıdır bizce.

Bohol Adası, Filipinler

 

Fotoğraf: Bonnie Stewart

Filipinlerin en güzel adasıdır.Aynı anda hem orman gezip hem de harika bir plajda yüzebileceğiniz bir ada.

Kruger Ulusal Parkı, Güney Afrika

 

Fotoğraf: Hamish Mitchell

Kruger Ulusal Park, Güney Afrika Cumhuriyetinde bulunan ulusal bir parktır.Unesco tarafından Uluslararası İnsan ve Biyosfer Rezervi statüsüne değer görülmüştür.

National Geographic tarafından belirlenen en güzel gezgin fotoğraflarını sizler için özetledik.Katkı ve yorumlarınızı bekliyoruz.

NOT:Muhtemelen 2018 yılının son yazısında sizlerle birlikte olduk.Şimdiden yeni yılınızı kutluyoruz.2019’da da sağlıklı ve hoş kalın lütfen…MGF

Merhaba Seyahat Sever Dostlarımız; Vakit buldukça seyahat eden gezgin bir aileyiz.Belki de daha önemlisi gezmek kadar gezi tecrübelerimizi aktarmayı daha çok seviyoruz.Gezilecek yerler konusunda siz değerli okurlarımıza bilgilerimizi aktarmak bizi çok mutlu ediyor.Ankara Gezginleri sayfamız sizler için gezi rehberi veya tatil rehberi olarak faydalı oluyorsa ne mutlu bize....

22 YORUMLAR

  1. Mehmet Bey merhabalar
    National Geographic tarafından belirlenen en güzel gezgin fotoğrafları yazımızı beğenmeniz bizi mutlu etti.İlginiz için teşekkürler…

    • evet buz manzarası guzel bir görsel.daha çok gezebılırız umarım 2019 da.Ayrıca gezmek için sağlıklı ayaklar ve sağlıklı gezi ayakkabıları konusunu önemsiyoruz :))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here