UCUZ UÇMAK İÇİN ALTIN KURALLAR

2
75

Hava yolu ile seyahat hem konforu hem de süre avantajı ile genellikle tercih edilmektedir.Ancak bazı kuralları uyulmazsa tatil paramızdan daha fazlasını ulaşım için harcamak zorunda kalıyoruz çoğu zaman.

Ucuz Uçak Bileti Alabilmek İçin Altın Kurallar

Bu yüzden uçak bileti alırken bazı noktalara dikkat etmek durumundayız.


Seyahat Tarihinde Esnek Olun

Pazartesi,Cuma ve Pazar günleri talep çok olduğundan bulacağınız bilet pahalı olmaktadır.Yola çıkacağınız tarihi buna göz önüne alarak ayarlayabilirsiniz.

Uçuş Saatinizi İyi Belirleyin

Her gün sabah 8-10 akşam 18-20 saatlerinden uzak durmaya çalışın.2 katını bulabiliyor fiyatlar.

Biletinizi Erken Alın

Biletinizi almak için sakın son günleri beklemeyin.Seyahat tarihiniz netleştiği an uygun bileti alın.Zira alınan koltuk sayısı arttıkça sizin bilet fiyatınız artar.Salı sabahları bilet almak için en uygun gün ve zaman dilimidir.Çünkü çoğu şirket ilk satışa Salı günleri çıkıyorlar.

Farklı Hava Yolu Şirketlerinden Fiyat Araştırın

Her şirket değişik rotalarda dönem dönem fiyat değişikliği yapabildiğinden sürekli tercih ettiğiniz şirket dışında alternatif şirketlerinde fiyatlarını incelemekte yarar var.

Ucuz Uçmak İçin Kurallar

Güzergahınızı İyi Belirleyin

Örneğin 3 değişik şehre seyahat edip gezeceksiniz.Elbetteki ilk şehri uçuşu en uygun olarak seçmenizde büyük fark olacaktır.Çok nadiren özellikle yurt dışı uçuşlarda aktarmalı seçenekleri de değerlendirmek iyi olacaktır.

Mil İle Uçun

İşiniz gereği yada çok seyahatten dolayı sık uçuyorsanız büyük avantaj sağlamaktadır.Pek çok kişi 2-3 yıllık bir puan toplamayla artık neredeyse ücretsiz uçacak duruma gelebiliyor.Bu nedenle hava yolu şirketlerinin ve kredi kartlarının mil puan özelliklerini mutlaka kullanın…

İyi uçuşlar 🙂

Ülkemizin bölge bölge gezi haritasına göz atmak isterseniz;Gezilecek Yerler

Sağlıklı ve hoş kalın…MGF

Merhaba Seyahat Sever Dostlarımız; Vakit buldukça seyahat eden gezgin bir aileyiz.Belki de daha önemlisi gezmek kadar gezi tecrübelerimizi aktarmayı daha çok seviyoruz.Gezilecek yerler konusunda siz değerli okurlarımıza bilgilerimizi aktarmak bizi çok mutlu ediyor.Ankara Gezginleri sayfamız sizler için gezi rehberi veya tatil rehberi olarak faydalı oluyorsa ne mutlu bize....

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here