ÜLKEMİZİN 2019 SEYAHAT TRENDLERİ

9
53

Son yıllarda ülkemizde seyahat ve gezi tercihleri bir değişim ve dönüşüm içinde.Ülkemizin 2019 seyahat trendleri yazımızda;bu değişimi etkileyen faktörleri ve seyahat alışkanlıklarımızın, neye ve nerelere dönüştüğünü paylaşmak istiyoruz sizlerle…

 

Seyahat severler artık, bir otelde kapanıp kaldıkları ve yeni keşifler yaşayamadıkları, tatil ve gezilerden uzaklaşıyorlar.Ülkemizde de yeni seyahat trendleri;keşfetmeye yönelik gezilere,instagram popülerliği yüksek destinasyonlara,arınma/meditasyon kamplarına,gastronomi turlarına ve tüm bunları yaparken konaklayacakları butik otellere doğru kayış göstermekte.

2019 SEYAHAT TRENDLERİ

2019 Seyahat Trendleri

KEŞFETMEYE YÖNELİK GEZİLER

Tarih boyunca insanlar yeni yerler keşfetmek için yaşamışlardır.Bu dürtüye yakın özellik, seyahatler içinde geçerlidir.Hepimiz ne kadar çok gezersek gezelim,her zaman yeni yerler görmeyi istemişizdir.2019 yılında seyahat severler yeni lokasyonlar için gezmeye devam edecekler.Görünen o ki;son zamanlar da yoğun olarak ilgi gören Karadeniz Yaylalarının henüz pek tanınmayanları 2019 yılında favori olacak.

Pokut Yaylası;Rize Çamlıhemşin’e bağlı bir yayladır.Çamlıhemşin’e 21 km mesafede olup rakımı 2050 metredir.Yeni yılda Pokut yaylası gezi ve seyahatlerinin artacağını düşünüyoruz.

Pokut Yaylası

Elevit Yaylası;1800 metre rakıma sahip ve Çamlıhemşin’e 55 km mesafede bir yayladır.Gerek doğa severlerin gerekse trekking gruplarının yoğun ilgisini çekecektir.

Elevit Yaylası

Karadeniz’de keşfedilecek hala pek çok yerin olduğunu bize ıspatlayan,Çamlıhemşin The High Trees Otel’e ait tanıtım videosunu izleyerek,keşif seyahatlerinin neden trend olduğunu anlayabilirsiniz.İyi seyirler…:)

The High Trees hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayın

ARINMA MEDİTASYON GEZİLERİ

Şehir yaşantısının stresi,hayatın zorlukları karşısında bazen kendimizi tükenmiş hissederiz.İşte bu tükenmişlik gezi ve tatillerde farklı alternatiflere itiyor insanlar son yıllarda.Ruhsal ve bedensel detoks imkanı sunan arınma,yoga,nefes egzersizleri ve meditasyon teknikleri ile geçirilecek bir tatilin müdavimleri her geçen gün artmakta.

Bu çerçevede, bazı oteller yoga ve meditasyon içerikli paket tatil organizasyonları düzenlemekte.2019 yılında bu arınma gezilerinin çok rağbet göreceğine inanıyoruz.

Nefes Egzersizi

Yakın bir tarihte Ağva Park Mandalin Otel‘de düzenlenecek yoga,nefes egzersizi ve arınma tatil organizasyonu hakkında sizi bilgilendirmek isteriz.

Kamp hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayın

GASTRONOMİ TURLARI

Seyahat ettiğimiz bölgelerin yöresel yemeklerini tatmak tabi ki her zaman uygulanan bir şeydi.Ancak artık sadece bir yemeğin tadına bakmak için bazı bölgelere gidilen seyahatlere dahi şahit oluyoruz.Bu yüzden, 2019’un gastronomi turları açısından yoğun geçeceğini ön görmek çok zor değil.Çeşitli festivaller de eklenince 2019 yeme içme konusunda oldukça yoğun seyahatlere sahne olacak gibi:)

Gastronomi Turları

Kültürel zenginliğinin yanı sıra lezzetli yemekleri ile de göz dolduran Hatay İlimiz Gastronomi gezisini hak eden bölgelerimizden sadece biri.

İNSTAGRAM POPÜLERLİĞİ YÜKSEK DESTİNASYONLAR

Sosyal medyanın hayatımızda yeri ve önemi gün geçtikçe artıyor.Bu nedenle; gezilecek yeni yerlerin tanınması ve trend haline gelmesinde sosyal medya, özellikle de İnstagram büyük rol oynamakta.Yeni seyahat bölgelerinden,gezginler ya da yöre insanları tarafından yapılan paylaşımlar büyük ilgi görüyor İnstagram’da.

Önümüzdeki yıl,2018’de instagram popülerliği yavaş yavaş yükselen bazı bölgelerimizin, oldukça gezgin çekeceğini düşünüyoruz.

Şahinkaya Kanyonu;Samsun Vezirköprü’de, eşine dünyada dahi az rastlanan güzellikte bir kanyon.Tekne turu ile harika saatler geçirebilirsiniz.

Şahinkaya Kanyonu

Şahinkaya Kanyonu’nu anlattığımız gezi yazısını okumak için lütfen tıklayın

Salda Gölü;Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan bu gölümüz bembeyaz plajı ve mavi suları ile gezginlerin uğrak yeri olmaya aday…

Salda Gölü

Salda Gölü hakkında detaylı bilgiyi, daha önceki yazılarımızda anlatmıştık.Okumak için tıklayabilirsiniz

BUTİK OTELLER

Tüm anlattığımız bu yükselen seyahat trendlerinin, hepsine hitap edebilen tarzda ve konumda butik oteller daha çok tercih edilir oldu son yıllarda.Küçük otellere ilginin artmasının sebeplerinden biri;İnsanların artık büyük,koridorlarında kayboldukları ve gezmek yöreyi tanımak için bile dışarı çıkamadıkları her şey dahil otel konseptlerinden sıkılmaları diye düşünüyoruz.

Düşünsenize;birkaç gezi noktasına eşit yakınlıkta küçük bir aile otelinde konaklıyorsunuz. Gündüzleri çıkıp yakın çevredeki yeni yerleri keşfedip akşam otelinize dönüp yöresel yemeklerden oluşan bir akşam yemeği yeyip, istirahatinize çekiliyorsunuz…Sizce de güzel olmaz mı?

Yukarıda yaptığımız betimlemeye uyan bir otel Mudurnu Alibey Butik Otel.Abant,Gölcük Göllerine yakınlığı,Taşkesti Yaylasında trekking yapmaya müsaitliği ve akşam yemeklerinde Bolu’nun yöresel yemeklerini deneyebilmeniz ile değişen seyahat trendlerimize çok uygun bir butik otel.

Alibey Butik Otel Mudurnu

Alibey Butik Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın

2019 seyahat trendlerini ve popüler gezilecek yerler önerilerimizi paylaştık sizlerle.Sizin 2019 için tatil planınız hangi trende yakın?Yorumlar bölümünde paylaşırsanız seviniriz.

Sağlıklı ve hoş kalın…MGF

Merhaba Seyahat Sever Dostlarımız; Vakit buldukça seyahat eden gezgin bir aileyiz.Belki de daha önemlisi gezmek kadar gezi tecrübelerimizi aktarmayı daha çok seviyoruz.Gezilecek yerler konusunda siz değerli okurlarımıza bilgilerimizi aktarmak bizi çok mutlu ediyor.Ankara Gezginleri sayfamız sizler için gezi rehberi veya tatil rehberi olarak faydalı oluyorsa ne mutlu bize....

9 YORUMLAR

    • Şahinkaya Kanyonu zirvesine çok zor olmayan 1 saatlık yürüyüş ile ulaşabiliyorsunuz.Ayrıca Şahinkaya Kanyonunda mutlaka tekne turu tavsiye edıyoruz…

  1. Sanırım hergeçen yıl olduğu gibi gastronomi gezileri ülkemizin 2019 seyahat trendlerinde yerini alavak.Çünkü millet olarak seviyorum yemeyi içmeyi

    • Aydan Hanım ılgınız için teşekkürler.Gerçekten arınma yoga ve meditasyon gezileri ülkemizin 2019 seyahat trendleri arasına gırecekgıbı duruyor.İlgi her gecen gün artıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here